hello world!

Kiedy warto wymienić okulary na nowe?

To, że widzisz przez okulary, wcale nie oznacza, że nadal wykonują one swoją pracę należycie. Zwłaszcza, gdy nosisz je ponad 2 lata.

Zmiany wzroku mogą następować powoli. Jeśli nie badasz wzroku chociaż 1 raz w roku, możesz nie zauważyć, jak bardzo pogorszyły się Twoje oczy. Wiele osób znajduje idealną parę okularów i trzyma się jej…zdecydowanie za długo. Odkładanie badania wzroku do chwili, w której pojawią się trudności z widzeniem nie jest dobrym pomysłem. Wizytę u okulisty lub optometrysty warto zaplanować wcześniej. Zwłaszcza, gdy się skończyło 40 lat.

Co sprawia, że musisz zmienić okulary na nowe?

Wzrok warto badać przynajmniej raz w roku. W razie potrzeby oczywiście częściej. Oprócz niewyraźnego widzenia są inne sytuacje, które sygnalizują konieczność zmiany okularów na nowe.

Mrużysz oczy i – voilà! Nagle widzisz lepiej!

Gdy częściowo przymykasz oczy, wpuszczają one niewielką ilość skoncentrowanego światła i sprawiają, że widzisz lepiej. Mrużenie chwilowo ratuje sytuację, ale nie powinno się dziać, gdy nosisz okulary.

okulary
Optometrysta Ewa Bagińska pomoże wybrać idealne okulary

Boli głowa

Okulary mają oczom pomagać. Gdy przeszkadzają, zmuszają je (i mózg), aby wykonywały dodatkową pracę. Złe okulary sprawiają, że oczy i mózg muszą nadrobić pracę niewłaściwych szkieł okularowych. Mięśnie oczu się napinają, męczą wzrok i mogą powodować ból głowy.
Jeśli zauważysz, że głowa boli Cię częściej niż zwykle, odwiedź okulistę lub optometrystę.

Od wielu lat nie miałeś nowych okularów

Zdrowie oczu jest związane z wiekiem i ogólnym stanem zdrowia. Dobry okulista może nawet wykryć wczesne objawy chorób serca i cukrzycy. Skoro nosisz okulary przez wiele lat, obowiązkowo zbadaj wzrok!

Widzisz podwójnie

Zwykle dzieje się tak, gdy widzisz dwa obrazy jednego obiektu. Oznacza to, że Twoje oczy nie współpracują ze sobą i… widzisz niewyraźnie.

Porysowane (lub uszkodzone) szkła

Porysowane szkła sprawiają, że widzisz niewyraźnie. Rysy doprowadzają do tego, że obrazy w oczach się rozmywają. Z kolei wygięte oprawki są niewygodne w noszeniu i niepoprawnie przylegają do twarzy.

Jeśli czujesz, że widzisz gorzej, nie odkładaj badania wzroku. Pomóż swoim oczom i umów się na wizytę u optometrysty. Do zobaczenia w salonie Optyka Bagińscy!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram